Sık Sorulan Sorular

Sorular, bildiğiniz sorular ama yanıtlar ve çözümler çok farklı!
Beklentilerin soruları ne kadar değiştirdiğini gözlemleyin!

Bu domain meselesini bilen zaten biliyordur. Bilmeyen için örnekleyerek anlatmak istiyorum. 
Benim telefon numaram 05451234567 olsun beni (Bilal'i) aramak isteyen kişi her defasında telefonunda bu numaraları tuşlaması gerekecektir.
Oysa bu numaraya "Bilal" ismini verip telefonun rehberine kaydetse daha sonra  sadece "Bilal" isimli kişiyi arama yapması yeterli olacaktır.Böylelikle numara tuşlama ve numara ezberleme gibi zorluklardan kurtulmuş olacaktır.

Aynı bu mantıkla inşa edilen internet dünyası da 
Bilgisayarların birbirleri arasında haberleşmek için kullandıkları ip isimli numaraları vardır örneğin, 192.168.50.51 gibi... 
Bu numaralar ise akılda tutulması zor olacağı için bilaldemir.com gibi isimlerle kaydedilip, çağırılması sağlanır. 
Böylelikle bizim internette gezindiğimiz her web sitenin adı rakamlardan metinsel ifadelere dönüştürülmüş ve bir etki alanı yaratılmış olur. Domain diye web sitelerinin metinsel ismlerine denilmektedir. Domain = Alan Adı diye de bilinir.

bilaldemir.com bir domaindir. 

Sevgiler...
Çok kolay alınır. Google'a sadece domain yazıp arama yapıldığında, bir sürü domain kaydı yapan web site reklamı görürsünüz istediğiniz bir kayıt firmasının web sitesine girip satın almak istediğiniz domain isminin boşta olup olmadığını sorgulayın ve boşta ise satın alma adımlarını takip ederek ödeminizi yapın.
Artık domain (Alan Adı) sizindir. 
Tabi burada belge gerektirmeyen domainlerden .com .net .org gibi uzantıları kastediyorum.
.com.tr gibi domain uzantıları belge gerektirir. Zaten domain firması şartları web sayfasında belirtmiş olacaktır.
son olarak domain aldığınız zaman kendinizi web site satın almış sanmayın sadece istediğiniz isimin "tescil" kayıt işlemini yapmış oluyorsunuz. Web siteniz için barındırma alanı ve web tasarım gibi diğer ihtiyaçlarında tamamlanmış bir bütün haline gelmesi gerekmektedir.

Sevgiler...

Example

Leave your email address and we will notify you about all the news and developments. Stay with us!